oświadczenie o nieskładaniu zarzutów

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
non.nocere
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2011, 20:39

oświadczenie o nieskładaniu zarzutów

Post autor: non.nocere » 06 kwie 2011, 08:24

Jeśli w okresie od otrzymania nakazu zapłaty do 14-stego dnia tego okresu dłużnik złoży pisemne oświadczenie do sądu, iż nie będzie wnosił zarzutów od tegoż nakazu zapłaty to czy jest to nieodwołalne i traci w ten sposób możliwość wniesienia zarzutów w w/w 14-dniowym okresie czasu?
Czy złożenie w/w oświadczenia spowoduje, że wierzyciel przed końcem w/w 14-dniowego okresu od doręczenia nakazu zapłaty może złożyć wniosek o uzyskanie klauzuli wykonalności?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5630
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: oświadczenie o nieskładaniu zarzutów

Post autor: Lech » 06 kwie 2011, 08:50

non.nocere pisze:Jeśli w okresie od otrzymania nakazu zapłaty do 14-stego dnia tego okresu dłużnik złoży pisemne oświadczenie do sądu, iż nie będzie wnosił zarzutów od tegoż nakazu zapłaty to czy jest to nieodwołalne i traci w ten sposób możliwość wniesienia zarzutów w w/w 14-dniowym okresie czasu?
Nie wydaje mi się, aby stracił takie prawo.
non.nocere pisze: Czy złożenie w/w oświadczenia spowoduje, że wierzyciel przed końcem w/w 14-dniowego okresu od doręczenia nakazu zapłaty może złożyć wniosek o uzyskanie klauzuli wykonalności?
Musi upłynąć 14 dni, wynika to wprost z przepisu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości